Nieważność umowy “kredytu CHF”.

Wyrok Sądu w Szczecinie w sprawie Santander Bank Polska (Kredyt Bank). 

 Mec. Radosław Górski prowadzi sprawę wraz z zespołem prawników swojej kancelarii.

Vlog poświęcony korzystnemu dla kredytobiorcy i bardzo ważnemu dla wszystkich posiadaczy m.in. kredytów “frankowych” wyrokowi Sądu Okręgowego w Szczecinie. Sąd 4 lutego 2020 roku ustalił nieważność umowy kredytu powiązanego z CHF powołując się między innymi na naruszenie obowiązku rzetelnego poinformowania kredytobiorcy o ryzyku walutowym, nieuczciwe praktyki rynkowe banku wobec konsumenta i – mówiąc najogólniej – sprzeczne z prawem postanowienia umowy kredytu.

To pierwszy tak korzystny, a z uwagi na uzasadnienie miażdżący dla banku, wyrok wydany w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, dlatego liczę na to, że po jego wydaniu inni sędziowie w Szczecinie będą dużo sprawniej prowadzić sprawy dotyczące kredytów powiązanych z frankiem szwajcarskim.

W filmie wykorzystano fragmenty uzasadnienia wyroku Sadu Okręgowego w Szczecinie z dnia 4 lutego 2020 roku, sygnatura akt I C 971/16. Wykorzystane w filmie pismo  WBK S.A (obecnie to Santander Bank Polska S.A.) kierowane do Związku Banków Polskich pochodzi z “Białej księgi kredytów frankowych w Polsce”, ZBP, Warszawa, 2015 r.

Więcej informacji na temat spraw prowadzonych przez Kancelarię Radcy Prawnego Radosława Górskiego, znajdą Państwo na stronie:

https://nawigator.bankowebezprawie.pl/kancelaria-radcy-prawnego-radoslawa-gorskiego/

 

Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu na stronie:

https://www.bankowebezprawie.pl/

 

Informacje dotyczące darmowych porad prawnych znajdują się na stronie:

https://www.bankowebezprawie.pl/darmowe-konsultacje/

 

Na temat toczących się spraw w sądach więcej informacji na stronie:

https://nawigator.bankowebezprawie.pl/

Udostępnij:
error

Dodaj komentarz